Prawie co dziesiąte dziecko w Polsce cierpi z powodu głodu lub niedożywienia.
opplogo 1procent opplogo 1procent opplogo

Czy żywność podrożeje?

Dla najuboższych rodzin liczy się każda złotówka. I gdy co miesiąc nie starcza na związanie końca z końcem, najczęściej oszczędza się na jedzeniu. Im wyższe ceny żywności tym trudniej jest zapewnić dzieciom nawet jeden ciepły posiłek dziennie.

Według Pulsu Biznesu żywność zdrożeje. Produkty, których ceny znacząco wzrosną to przede wszystkim soki oraz nabiał.

Słaba koniunktura spowodowała, że producenci utrzymywali bardzo niskie marże i sprzedawali po kosztach np. wyroby mleczarskie. Wynikało to stąd, że sieci handlowe rozwinęły ofertę dyskontową ze względu na brak chęci konsumentów do zakupów. Ale taka sytuacja nie może trwać zbyt długo i w związku z poprawą koniunktury, do końca roku o ok. 10-15 proc. mogą wzrosnąć ceny produktów mleczarskich.

Według Pulsu Biznesu nie da się utrzymać cen żywności na tak niskim poziomie i w drugiej połowie roku może nas czekać fala podwyżek. Jedną z przyczyn jest znaczący wzrost kosztów produkcji, które np. w przypadku soków nektarów są spowodowane dużo niższymi niż ubiegłym roku zbiorami niektórych owoców i warzyw. Wkrótce możemy się również spodziewać podwyżek cen produktów na bazie kakao.

Trochę optymizmu wnosi fakt, że nie wszystkie produkty żywnościowe będą drożeć. Według Pulsu Biznesu na niezmienionym poziomie utrzymać się mają ceny cukru i wyrobów mięsnych.

Bez względu jednak na to jak drastycznie wzrosną ceny artykułów spoĹźywczych Fundacja „Maciuś” zawsze stara się dotrzeć z pomocą do potrzebujących. Regularnie przygotowujemy paczki Ĺźywnościowe, docierając z nimi do najuboĹźszych rodzin, tak by dzieci mogły być zdrowe i szczęśliwe.

Żródła:

http://forsal.pl/artykuly/435720,zywnosc_zdrozeje_najbardziej_wzrosna_ceny_sokow_nabialu_i_mocnych_alkoholi.html

http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Prasa/Zbiory-nizsze-ceny-zywnosci-wyzsze

http://stooq.pl/n/?f=342875

http://finanse.wp.pl/kat,7069,title,IERiGZ-spodziewa-sie-ze-w-najblizszych-miesiacach-ceny-zywnosci-beda-malec,wid,12471143,wiadomosc.html\

Zobacz inne wpisy z tej kategorii: Informacje od Fundacji

Komentarze wyłączono.