Stanowią również główny składnik mięśni i regulują ich skurcz

0

Może się również zdarzyć, że na etykiecie żywieniowej pojawi się nieprawidłowa wartość energetyczna. Aby sprawdzić spójność tych danych, wystarczy zaopatrzyć się w długopis i papier i wykonać następujące obliczenia:

  • Wartość energetyczna (kcal) = 4 * (g białka + g węglowodanów) + 9 * (g tłuszczu)
  • Wartość energetyczna (kdżul) = Wartość energetyczna (w kcal) * 4,186

Kalorie, które są podstawowym parametrem określającym zdrowotność żywności, są tylko jednym z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę: lepsze salami domowej roboty o wartości 450 Kcal/100 gramów lub salami „przemysłowe” z syntetyczną osłonką, aromatami, azotynami , barwniki i różne konserwanty od 400 Kcal/100 gramów?

Więcej informacji: Dzienne zapotrzebowanie na kalorie

Białka W naszym organizmie białka pełnią funkcję plastyczną i jako takie ingerują w mechanizmy odnowy tkanek.  W szczególnych warunkach białka pełnią również funkcję energetyczną, ale w zbilansowanej diecie ta rola jest marginalna.

Dietetycy zalecają przyjmowanie w ciągu dnia ilości białka równej około 15-20% dziennego spożycia kalorii, co odpowiada około 1 g białka na kg masy ciała. Ta potrzeba wzrasta podczas wzrostu, ciąży i karmienia piersią.

Jaki rodzaj?

2/3 tych białek powinno pochodzić z produktów pochodzenia zwierzęcego, a 1/3 z produktów pochodzenia roślinnego.

Aby dowiedzieć się więcej: Białka

Generalnie do żywienia wykorzystuje się zarówno żywność występującą w naturze, taką jak jajka, warzywa i owoce, jak i przetworzoną, taką jak ciastka i makarony oraz produkty przemysłu rolno-spożywczego poddane zabiegom konserwującym. żywność i przetwory.

Wszystkie pakowane produkty spożywcze są dostarczane z etykietą żywności, którą należy nauczyć się czytać z należytą uwagą, aby zrozumieć wszystkie zawarte w niej informacje i mieć odpowiednią świadomość tego, co jesz (przeczytaj Bufala).

Etykiety żywnościEtykietowanie produktu odgrywa szczególnie ważną rolę, ponieważ opisuje jego cechy i pozwala kupującym wybrać ten, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. Etykieta stanowi rodzaj dowodu tożsamości produktu; dlatego musi być napisane w jasnej i kompletnej formie oraz być zgodne z prawdą.

W tym zakresie rozporządzenie wspólnotowe nr. 1169 z dnia 25 października 2011 r. oraz późniejsza integracja z Rozporządzeniem Delegowanym (UE) nr. 78/2014 wprowadziła nowe przepisy dotyczące obowiązkowych i dobrowolnych informacji żywieniowych na etykietach produktów rolno-spożywczych, zaspokajając tym samym potrzebę wspólnych przepisów europejskich, stosowanych we wszystkich państwach członkowskich.

Etykiety żywności

Etykieta żywności, aby umożliwić konsumentowi łatwy dostęp do informacji o kupowanym produkcie, musi być:

  • jasne
  • czytelny
  • zrozumiale
  • nieusuwalny (nie może być usunięty)

nie może:

  • wprowadzać odbiorców w błąd
  • właściwości lecznicze lub zapobiegające chorobom

Znajomość cech zakupionego produktu pozwoli konsumentowi na jego prawidłowe i we właściwym czasie użycie, będzie wiedzieć, skąd pochodzi i gdzie został zapakowany, co jest szczególnie przydatne w przypadku sytuacji kryzysowych związanych z żywnością, oraz uzyskać informacje na temat skład składników i właściwości odżywcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj