List otwarty Fundacji do Pana Ryszarda Stachurskiego, Wojewody Pomorskiego

0

Fundacja Pomocy Dzieciom Gloss „Maciuś” stara się zbierać i oceniać wszelkie informacje dotyczące niedożywienia i trudności. W wielu źródłach cytuje się zasięg ubogiego żywienia dzieci w Polsce od 130 000 niedożywionych dzieci (tylko w wieku 7-12 lat) do 1,5 mili. wszystkie polskie dzieci potrzebujące jedzenia.

Różnice mogą wynikać z przyjętej techniki, a przede wszystkim z ocenianej grupy wiekowej. Ze wszystkich informacji, którymi dysponuje Polska Fundacja Pomocy Dzieciom „Maciuś” wynika, że ​​skala problemu jest bardzo poważna i również szacujemy go na 800 tys. dzieci w naszym kraju.

Niedożywienie

Z raportu „Brak żywienia dzieci w Polsce” z 2007 roku wynika, że ​​zdaniem dyrektorów szkół 29% młodzieży w wieku 7-15 lat potrzebuje jedzenia, podobnie jak blisko 50% matek dzieci w wieku 3 lat. -14 uznają wagę problemu braku żywienia młodzieży w ich natychmiastowej lokalizacji (zapis można pobrać z tej strony internetowej).

Badanie przeprowadzone w 2011 r. przez Millward Brown zlecone przez Danone i Banki Żywności, które obejmowało dzieci o klasach 1-6, ujawnia, że ​​130 000. dzieci w wieku 7-12 lat w Polsce doświadczają złego odżywiania, a także 13% dzieci potrzebujących jedzenia nie otrzymuje go (jeszcze więcej informacji poniżej).

Polski Czerwony Krzyż szacuje, że problem złego odżywiania dotyczy 650 000 – 700 000 wszystkich polskich dzieci (notatka medialna poniżej oraz tutaj, więcej szczegółów tutaj). Janina Ochojska, prezes Polskiej Działalności Altruistów, która od kilku lat faktycznie zajmuje się problemem złego odżywiania, uważa, że ​​„ok.

1,5 mln dzieci w Polsce trzeba objąć programem dożywiania, a dodatkowo 130 tys. nie otrzymuje żadnej pomocy, chociaż oni jej potrzebują”. Jak podaje Wikipedia, „w Polsce liczne organizacje podają, że około 10-25% młodzieży poniżej 14 roku życia zajmuje się apetytem, ​​a także je nie więcej niż jedno danie dziennie” (link do dostępu tutaj).

Nędza

Z raportu UNICEF „Youngster Hardship” wynika, że ​​milion polskich młodych ludzi żyje w ubóstwie, a 1,3 mln nie ma dostępu do standardowych towarów niezbędnych do prawidłowego rozwoju (więcej informacji tutaj, pełny zapis można pobrać z internetu organizacji strona tutaj).

  • Według danych Głównego Urzędu Statystycznego zawartych w publikacji „Ubóstwo w Polsce w 2011 roku” „Zagrożenie ubóstwem dzieci i młodzieży jest znacznie większe niż dla dorosłych” oraz „w 2011 roku dzieci i młodzież do 18 roku życia stanowiło około 31% populacji zagrożonej poważnymi trudnościami” (publikację można pobrać i zainstalować tutaj).
  • Według szacunków GUS w 2012 r. 28% gospodarstw domowych należało przynajmniej do kręgów ubóstwa (więcej szczegółów poniżej). Możesz sprawdzić wiedzę Elżbiety Tarkowskiej „Ubóstwo młodzieży w Polsce” (Instytut Podejścia i Socjologii PAN) tutaj.

Dodatkowe informacje

Jeżeli jesteś zainteresowany oceną lokalnego rozmieszczenia informacji o różnych problemach społecznych, radzimy skorzystać z tej strony, źródło informacji może znajdować się we wskazanych przez Ciebie wskazaniach.

Z przyczynami apetytu można zapoznać się na stronie Polskiej Akcji Altruistów tutaj oraz na stronie CARITAS tutaj Dane o marnotrawieniu żywności można znaleźć na stronie Federacji Polskich Banków Żywności tutaj.

Proszę pamiętać, że z punktu widzenia dobroczynności znalezienie opcji jest kluczowe. Za liczbami kryją się młodzi ludzie szukający pomocy. To zdecydowanie jedna z najważniejszych dla nas rzeczy.

Pliki do pobrania:

  • Zapis badania
  • Ocena struktury
  • Fundacja – najczęściej zadawane pytania
  • Często zadawane pytania dotyczące niedożywienia
  • Pomoc w niedożywieniu — często zadawane pytania
  • Zakres problemu – najczęściej zadawane pytania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj